Totul despre a doua ediție a turneului „Dolphin Cup” >> Grupe, Echipe, Program si Regulament


În perioada 19-21 iunie 2014, Academia de Fotbal „Gheorghe Hagi” și Laguna Tour vor organiza turneul „Dolphin Cup”, competiţie ajunsă la a doua ediție și adresată Categoriilor 2004, 2005 şi 2006.

La categoria 2004 participă șase formaţii, sistemul de desfăşurare fiind campionat (fiecare cu fiecare).

La categoriile 2005 și 2006 participă câte opt echipe, care sunt împărțite în câte două grupe.

Se acordă 3p la victorie şi 0p la înfrângere. Dacă un meci se încheie la egalitate vor urma lovituri de departajare. Echipa care se impune după penalty-uri va obţine 2p, iar învinsa la lovituri de departajare va primi 1p.

 InvIun2014jpg

Echipele participante la „Dolphin Cup”:

Categoria 2004:

Academia Hagi, FC Viitorul Constanța, Atletic Junior Călărași, Stars Brăila, CSM Focșani, Progresul Focșani;

Categoria 2005:

Grupa A: Academia Hagi, Prosport Focșani 2, Luceafărul Cluj, Oțelul Galați.

Grupa B: FC Viitorul Constanța, Prosport Focșani 1, Corona Tâmpa Brașov, Viitorul Voluntari.

Categoria 2006:

Grupa A: Academia Hagi, Oțelul Galați, Prosport Focșani, Viitorul Voluntari.

Grupa B: FC Viitorul Constanța, Inizio București, ACS Dănuț Coman, Luceafărul Brăila.

Academia Hagi

Academia Hagi

 Program Categoria 2004 – „Dolphin Cup”:

  • Joi, 19 iunie 2014:

ora 9.30: Academia Hagi – Progresul Focșani (teren T3)

ora 10.20: FC Viitorul Constanța – CSM Focșani (teren T3)

ora 11.10: Atletic Junior Călărași – Stars Brăila (teren T3)

ora 17.20: Progresul Focșani – Stars Brăila (teren T4)

ora 18.10: CSM Focșani – Atletic Junior Călărași (teren T4)

ora 19.00: Academia Hagi – FC Viitorul Constanța (teren T4)

  • Vineri, 20 iunie 2014:

ora 9.30: Academia Hagi – Stars Brăila (teren T3)

ora 10.20: CSM Focșani – Progresul Focșani (teren T3)

ora 11.10: FC Viitorul Constanța – Atletic Junior Călărași (teren T3)

ora 17.20: Academia Hagi – Atletic Junior Călărași (teren T4)

ora 18.10: CSM Focșani – Stars Brăila (teren T4)

ora 19.00: FC Viitorul Constanța – Progresul Focșani (teren T4)

  • Sâmbătă, 21 iunie 2014:

ora 9.20: FC Viitorul Constanța – Stars Brăila (teren T1)

ora 10.10: Atletic Junior Călărași – Progresul Focșani (teren T1)

ora 11.00: Academia Hagi – CSM Focșani (teren T1)

Academia Hagi

Academia Hagi

Program Categoria 2005 – „Dolphin Cup”:

  • Joi, 19 iunie 2014:

ora 9.30: Academia Hagi – Prosport Focșani 2 (Grupa A, teren T2-1)

ora 9.30: Luceafărul Cluj – Oțelul Galați (Grupa A, teren T2-2)

ora 11.10: FC Viitorul Constanța – Viitorul Voluntari (Grupa B, teren T2-1)

ora 11.10: Prosport Focșani 1 – Corona Tâmpa Brașov (Grupa B, teren T2-2)

ora 16.30: Academia Hagi – Oțelul Galați (Grupa A, teren T2-1)

ora 16.30: Prosport Focșani 2 – Luceafărul Cluj (Grupa A, teren T2-2)

ora 18.10: FC Viitorul Constanța – Corona Tâmpa Brașov (Grupa B, teren T2-1)

ora 18.10: Prosport Focșani 1 – Viitorul Voluntari (Grupa B, teren T2-2)

  • Vineri, 20 iunie 2014:

ora 9.30: Academia Hagi – Luceafărul Cluj (Grupa A, teren T2-1)

ora 9.30: Prosport Focșani 2 – Oțelul Galați (Grupa A, teren T2-2)

ora 11.10: FC Viitorul Constanța – Prosport Focșani 1 (Grupa B, teren T2-1)

ora 11.10: Corona Tâmpa Brașov – Viitorul Voluntari (Grupa B, teren T2-2)

ora 16.30 – Locurile 5-8: 3A – 4B (teren T2-1)

ora 16.30 – Locurile 5-8: 3B – 4A (teren T2-2)

ora 18.10 – Semifinale: A1 – B2 (teren T2-1)

ora 18.10 – Semifinale: B1 – A2 (teren T2-2)

  • Sâmbătă, 21 iunie 2014:

ora 8.30: Locurile 7-8 (teren T2-1)

ora 8.30: Locurile 5-6 (teren T2-2)

ora 10.10: Finala mică (teren T2-1)

ora 10.10: Finala MARE (teren T2-2)

 581

Program Categoria 2006 – „Dolphin Cup”:

  • Joi, 19 iunie 2014:

ora 10.20: Academia Hagi – Prosport Focșani (Grupa A, teren T2-1)

ora 10.20: Oțelul Galați – Viitorul Voluntari (Grupa A, teren T2-2)

ora 12.00: FC Viitorul Constanța – Luceafărul Brăila (Grupa B, teren T2-1)

ora 12.00: Inizio București – ACS Dănuț Coman (Grupa B, teren T2-2)

ora 17.20: Academia Hagi – Viitorul Voluntari (Grupa A, teren T2-1)

ora 17.20: Oțelul Galați – Prosport Focșani (Grupa A, teren T2-2)

ora 19.00: FC Viitorul Constanța – ACS Dănuț Coman (Grupa B, teren T2-1)

ora 19.00: Inizio București – Luceafărul Brăila (Grupa B, teren T2-2)

  • Vineri, 20 iunie 2014:

ora 10.20: Academia Hagi – Oțelul Galați (Grupa A, teren T2-1)

ora 10.20: Prosport Focșani – Viitorul Voluntari (Grupa A, teren T2-2)

ora 12.00: FC Viitorul Constanța – Inizio București (Grupa B, teren T2-1)

ora 12.00: ACS Dănuț Coman – Luceafărul Brăila (Grupa B, teren T2-2)

ora 17.20 – Locurile 5-8: 3A – 4B (teren T2-1)

ora 17.20 – Locurile 5-8: 3B – 4A (teren T2-2)

ora 19.00 – Semifinale: A1 – B2 (teren T2-1)

ora 19.00 – Semifinale: B1 – A2 (teren T2-2)

  • Sâmbătă, 21 iunie 2014:

ora 9.20: Locurile 7-8 (teren T2-1)

ora 9.20: Locurile 5-6 (teren T2-2)

ora 11.00: Finala mică (teren T2-1)

ora 11.00: Finala MARE (teren T2-2)

*Material realizat cu sprijinul academiahagi.ro

Acest articol a fost publicat în Stiri copii si juniori și etichetat , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s