Academia Hagi 2003 luptă, luni, pentru medaliile de bronz

Formaţia de Juniori E a Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” (sportivi născuţi după 1 ianuarie 2003) va susţine, luni (2 iunie), finala mică a Campionatului Naţional.

Echipa pregătită de Ionuţ Mihu (antrenor) şi Marius Codescu (director coordonator) va întâlni în meciul pentru medaliile de bronz pe CS Plimob Sighet, partida fiind programată de la ora 9.30, la Centrul de Fotbal FRF de la Buftea. Academia Hagi a obţinut calificarea în finala mică a Campionatului Naţional după ce s-a clasat pe locul secund în turneul semifinal de la Braşov. În replică, CS Plimob Sighet s-a clasat a doua în turneul semifinal care a avut loc la Odorheiu Secuiesc.

În finala mare se vor întâlni Corona Braşov şi Steaua Bucureşti (luni, ora 11.00, la Buftea).