FC Viitorul va evolua în Turneul Semifinal de la Ovidiu al Juniorilor B

Joi a avut loc, la sediul Federaţiei Române de Fotbal, şedinţa tehnică pentru desemnarea celor două gazde ale turneelor semifinale de Juniori B (jucători născuţi după 1 ianuarie 1997).

Calificată la turneul semifinal după ce a câştigat Seria a III-a a Campionatului Naţional de Juniori A, iar mai apoi s-a clasat pe primul loc în etapa intermediară a campionatului, FC Viitorul (antrenor Vasile Mănăilă, director tehnic Lucian Burchel) va evolua în turneul semifinal de la Ovidiu. Competiţia va avea loc în intervalul 31 mai – 4 iunie 2014, pe terenurile Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi”.

Competiţia reuneşte la start patru echipe, alături de FC Viitorul mai participând CSMS Iaşi, CSS Botoşani şi Dinamo Bucureşti.

Celălalt turneu semifinal va fi găzduit de Arad şi reuneşte la start echipele: ACS UTA Bătrâna Doamnă, CSU Craiova, FC Viitorul Mihai Georgescu Cluj şi Universitatea Cluj.

ora 10.00: CSMS Iaşi – CSS Botoşani

Câştigătoarele turneelor semifinale vor obţinea calificarea în finala Campionatului Naţional de Juniori B, programată pe 14 iunie, la Mogoşoaia.

Sursa: AcademiaHagi.ro

Acest articol a fost publicat în Stiri copii si juniori și etichetat , , , . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.